Connect with us

املاک در کانادا

بازار مسکن کانادا، در دستان مهاجران

Published

on


در یک تحقیق جدید که توسط شرکت Royal LePage، در بازار مسکن کانادا انجام گرفت مشخص شد، متقاضیان خرید مسکن در کانادا بیشتر مهاجران تازه وارد هستند، و کانادا باید یک راه حل اساسی هوشمند و پایدار را، برای ساخت خانه های بیشتر را به کار بگیرد، تا بتواند جوابگوی رشد جمعیت باشد.

این تحقیق نشان می دهد، بیشتر از یک پنجم از خانه های فروخته شده، توسط کسانی خریداری شده اند که بیشتر از یک دهه از ورودشان به کانادا نگذشته است، که می توان به مهاجران، پناهندگان، دانشجویان و افرادی که با مجوز کار وارد کانادا شده اند، اشاره کرد.
این گروه از افراد به نسبت کسانی که سالیان بیشتری در کانادا زندگی کرده اند، توانایی کمتری برای خرید مسکن دارند، اما با این وجود، در حدود 15 درصد از افرادی که به تازگی وارد کانادا شده ‌اند، قادر به خرید مسکن بوده اند.
فیل سوپر، مدیر اجرایی شرکت Royal LePage می گوید: پاسخگویی به این نیاز رو به رشد، از طریق ساخت و ساز هوشمند و پایدار منازل مسکونی، و تمرکز بر حفاظت و توسعه ی فضاهای سبز شهری میسر است. اقتصاد کانادا هر روز بزرگ تر می شود، و عرضه ی مسکن نیز باید هم اندازه با آن رشد کند.
تحقیقات نشان می دهد در استان انتاریو، که 46 درصد از مهاجران جدید به آن وارد می شوند، عرضه ی مسکن هم اندازه ی رشد تقاضا، رشد نکرده است. در تحقیقی که توسط بخش اقتصادی رویال بانک کانادا انجام گرفت مشخص شد، تعداد آپارتمان‌ های مسکونی در تورنتوی بزرگ، باید دو برابر شود تا با رشد تقاضا برابری داشته باشد.
تحقیقی دیگر نشان می دهد، شهرهای کانادا به این دلیل با کمبود مسکن مواجه هستند، که در آمارهای جمعیتی خود، ورود دانشجویان بین‌المللی را پیش بینی نکرده اند.
فیل سوپر نیز همچون بیشتر افراد فعال در حوزه ی خرید و فروش املاک کانادا معتقد است، در پیشنهاد‌ات ارایه شده توسط لیبرال‌ ها و محافظه‌ کاران، برای کمک به خریداران بار اول مسکن، مهم ترین نکته که توانایی مالی بوده، در نظر نگرفته‌ نشده است. آنها بر روی ایجاد تقاضا تمرکز کرده اند، در حالی که ما در کانادا با کمبود تقاضا مواجه نیستیم.
این تحقیق در میان 1500 نفر از کسانی که، در طول ده سال گذشته به کانادا مهاجرت کرده اند، صورت گرفت.
Royal LePage پیش بینی می کند، در صورتی که ورود مهاجران بین‌المللی با همین سرعت فعلی ادامه داشته باشد، در طول پنج سال آینده، 680 هزار خانه در کانادا به آنها فروخته خواهد شد.
این نظرسنجی نشان داد که 86 درصد از مهاجران تازه وارد، املاک جایگاه خوبی برای سرمایه‌ گذاری می دانند. در میان تازه واردهایی که خانه می‌خرند، 51 درصد خانه ی مستقل، 18 درصد کاندو، 15 درصد خانه ی ییلاقی و 13 درصد خانه ی نیمه مستقل خریداری می ‌کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!