Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

بازار خودروهای برقی در کانادا رونق گرفته است

Published

on


آمارها نشان می دهند، تعداد خودروهای برقی فروخته شده در کانادا، نسبت به سال گذشته روند افزایشی داشته است.

در سال های اخیر به دلیل افزایش نگرانی ها درمورد گرمایش زمین، انتشار گازهای گلخانه ‌ای و همچنین آلودگی هوا در کلانشهرها و مشکلاتی که اتومبیل های با سوخت فسیلی برای محیط زیست و سلامتی انسان ها و حیوانات ایجاد می‌کنند، توجه به سوی ماشین های برقی زیاد شده و دولت های مختلف در سراسر جهان با ارائه ی طرح هایی، شرکت های تولید کننده ی این محصولات را تشویق کرده و سعی می کنند شهروندان خود را به سمت خرید و استفاده از آنها سوق دهند.
شرکت‌های بزرگ خودروسازی نیز، رویکرد خود را تغییر داده و به سوی طراحی و ساخت خودروهای الکتریکی و هیبریدی می روند، تا مشتریان را به خرید این محصولات تشویق کنند.

در جدول زیر میبینیم که میزان فروش خودروهای برقی در استان آلبرتا در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۱۶ عدد بوده که این تعداد در بازه ی زمانی مشابه سال ۲۰۱۹ ، به ۱۹۱ عدد رسیده است.
در میان استان های مختلف کانادا، ساکنان بریتیش کلمبیا بیشتر از استان های دیگر به خرید و استفاده از خودروهای برقی علاقه دارند. در طول یک سال، تعداد خودروهای برقی فروخته شده در این استان از ۱۳۶۱ خودرو به ۲۷۱۸ خودرو رسیده است، که نشان می‌دهد استقبال شهروندان ساکن در این استان به میزان ۹۹.۷ درصد افزایش داشته است.
بر طبق این آمار در تمام استان های کانادا به جز اونتاریو، تعداد خودروهای برقی فروخته شده افزایش داشته اند.
استان اونتاریو برخلاف دیگر استان های کانادا ، با کاهش تعداد خودروهای برقی فروخته شده در طول یک سال روبرو بوده، و از ۲۶۳۳ عدد به ۱۲۱۹ عدد رسیده است، که نشان دهنده ی کاش ۵۴.۷ درصدی است. تحلیلگران علت دقیقی برای این روند کاهشی اعلام نکرده‌اند.
در استان کبک استقبال خوبی از خرید و استفاده از خودروهای برقی ، هیبریدی و پلاگین هیبریدی دیده شده است. تعداد خودروهای برقی فروش رفته در این استان از ۲۴۴۶ عدد به ۳۸۱۴ عدد رسیده، که نشان دهنده ی افزایش ۵۵.۹ درصدی می باشد.
در مجموع، در بازار کانادا تعداد ۶۶۰۷ دستگاه خودروی برقی شامل خودروی تمام برقی ،هیبریدی و پلاگین هیبریدی در سال گذشته فروش رفته، که امسال با رشد ۲۱.۴ درصدی ، این تعداد به ۸۰۲۵ دستگاه رسیده است.
در این گزارش آمده است که محبوب‌ ترین و پرفروش‌ ترین خودروی برقی در سه ماه اول سال جاری در کانادا، تسلا مدل ۳ بوده که ۱۵۹۴ دستگاه از آن به فروش رسیده است. بعد از آن، دو خودروی هیوندای کونا و میتسوبیشی اوتلندر، در رده های دوم و سوم قرار دارند، که به ترتیب ۱۱۶۳ و ۷۱۰ دستگاه از آنها به فروش رفته است.
بر طبق آمار سهم فروش خودروهای برقی از کل بازار فروش خودرو در کانادا از ۱.۵ درصد در سال گذشته به ۱.۸۹ درصد در سال ۲۰۱۹ رسیده است.
آمار فروش خودروهای برقی در کشورهای مختلف جهان نشان می‌دهد که چین، ایالات متحده آمریکا و کانادا، بیشتر از کشورهای اروپایی بخصوص کشورهای اسکاندیناوی مانند نروژ، سوئد، فنلاند و دانمارک، موفق به فروش و استقبال از خودروهای برقی و الکتریکی شده اند. چین اعلام کرده است تا سال ۲۰۲۵، باید حداقل یک خودرو از هر پنج خودرویی که در این کشور وجود دارد، برقی و هیبریدی باشد.
کشورهای زیادی همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند قصد دارند، برای جلوگیری از آلودگی هوا و حفاظت از محیط زیست، تولید و فروش خودروهای با سوخت فسیلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی ممنوع و متوقف کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!