Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

این چیه مامان؟ پروانه ی رتیلی غول پیکر که به طور زیبایی زشت است

Published

on


 

Chantal Contorines در حال رفتن به سمت اتومبیلش بود که دخترش صوفیا حشره عظیمی را در پیاده رو زیر درخت مشاهده کرد. دختر نه ساله اش پرسید:  اون چیه مامان؟

Contorines هیچ ایده ای نداشت. او به موجودی نگاه می کرد که به نظر می رسید چیزی بین پروانه و رتیل است.

Contorines گفت: ما با احتیاط به آن نزدیک شدیم و نمی دانستیم واقعاً چیست، بسیار باورنکردنی بود. وی گفت: به طور بسیار زیبایی زشت بود. واقعاً غول پیکر بود. احتمالاً اندازه دست من و فقط آنجا  نشسته بود و بال هایش را بالا می برد.

Contorines که نمی خواست خیلی نزدیک شود، برای یک عکس خوب دوربین خود را زوم کرد، سپس به سمت اتومبیلش دوید، درها را بست و به سمت خانه حرکت کرد. او با خنده گفت: ما بعد از اینکه به خانه رسیدیم در امنیت کامل به تصویر نگاه کردیم.

Contorines این عکس را در صفحه فیس بوک محلی Oak Bay منتشر کرد و از آنها درخواست کمک کرد تا فهمید آنچه که در عکس مشخص است یک پروانه Polyphemus بی ضرر است.

وی گفت: اظهار نظرها در Oak Bay Local بسیار خنده دار بودند.

Joel Gibson مدیر مجموعه ی حشره شناسی Royal B.C. Museum  گفت، كه پروانه ی Contorines ، يك پروانه ی ماده ی چاق است.

این حشره شناس گفت: پروانه های پولیپموس کاملا متداول نیستند، اما در این منطقه یافت می شوند. آنها به اندازه کف دست هستند و طول آنها از 10 تا 15 سانتی متر است.

Gibson گفت: اگر یکی از آنها را با بال های باز کرده ببینید، اندازه دست شما هستند. و وقتی یکی را در کنار خانه ی خود می یابید، با خود می گویید، اوه، این بزرگتر از آن چیزی است که فکر می کردم.

وی گفت، پروانه پولیپموس هرگز در تعداد زیادی یافت نمی شود. شما مانند پروانه های کوچک سفید که در باغچه ی خود می بینید، تعداد زیادی از آنها را نخواهید یافت. همیشه فقط یکی از آنهاست و به نوعی ترسناک است.

اما دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد. آنها حتی تهدیدی نیستند. مانند بقیه ی پروانه ها آنها نیز نمی توانند گاز بگیرند. آنها قسمتهای دهانی مخصوص گاز گرفتن را ندارند.

پروانه ها را می توان در درخت بلوط یافت، که برگ می خورد. Gibson گفت، اما آنها محصولات زراعی و درختی را از بین نمی برند.

پروانه های پولیپیموس بالغ فقط در این زمان از سال، از ماه می تا جولای خارج می شوند. آنها چند هفته زندگی می کنند، سپس تخم می گذارند. لاروها کاترپیلارهای بزرگ چاق هستند. Gibson گفت در پاییز، کاترپیلارها به گل های کریستالی تبدیل می شوند و تا زمستان بیرون می آیند.

شما فقط یک گروه از پروانه های بالغ را سالانه اینجا می توانید ببینید.

Gibson گفت: مجموعه ی موزه ی استان دارای 8000 تا 9000 گونه حشره است و هرکدام از آنها هدفی دارند. گاهی اوقات درک این مسئله دشوار است. اما هرکدام از آنها در طبیعت کاری انجام می دهند. این گونه در تعداد بسیار کم پرواز می کنند و تعدادی برگ بلوط Garry را در اینجا و آنجا می خورند، احتمالاً بسیاری از آنها توسط پرندگان یا خفاش ها خورده می شوند. این جایی است که آنها در اکوسیستم شهری جای می گیرند.

آنها به دلیل پاهای چاق و پشمالوی خود خزنده هستند.هرگاه حشره ای را پیدا کنید که کمی بیش از حد پشم آلو یا بزرگ باشد، کمی آزار دهنده است.

Gibson این پروانه ها را زیبا می بیند. بال های بزرگ دارای چشم های بزرگ بیضی شکل که برای دیدن آنها به میکروسکوپ احتیاج نیست.

وی گفت: الگویی که روی آنها می بینید باور نکردنی هستند. و اگر آنها برای شما زیبا نیستند، طی چند ساعت به جایی دیگر پرواز می کنند.

Contorines گفت که او پروانه ها را دوست دارد، اما این پروانه را نه.

وی گفت: پروانه ها، به ویژه آنهایی که بدن های غول پیکر و پاهای بزرگی دارند، واقعاً وحشت انگیز هستند. من توانستم با آن کنار بیایم چون روی زمین بود. اگر در حال پرواز بود، ممکن بود داستان کاملاً متفاوت باشد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!