Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

اولین پرواز بدون پلاستیک از شهر لیسبون انجام شد

Published

on


نخستین هواپیمای عاری از محصولات پلاستیکی در روز باکسینگ دی، یعنی 26 نوامبر از پرتغال به مقصد برزیل پرواز کرد. این پرواز توسط یک شرکت لیزینگ هواپیمایی به نام Hi Fly انجام گرفت که قصد دارد استفاده از مواد پلاستیکی را در هواپیماهای خود تا پایان سال 2019 ممنوع کند.

شرکت Hi Fly اعلام کرد در روز چهارشنبه اولین سفر آزمایشی بدون استفاده از مواد پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف از لیسبون در کشور پرتغال به مقصد ناتال در برزیل انجام گرفت. از جمله اقلام نوآورانه ای که در این پرواز به مسافران ارائه شده بود می توان به کارد و چنگال از جنس بامبو و بسته بندی و ظروف کاغذی جدیدی اشاره کرد که می توانند به راحتی به کمپوست تبدیل شوند.
مواردی که در این سفر با محصولات عاری از پلاستیک جایگزین شده اند عبارتند از فنجان، قاشق، کیسه های مخصوص بیماران، ظروف غذا، جا کره ای، بطری های نوشیدنی و مسواک.
Paulo Mirpuri، مدیر شرکت Hi Fly در بیانیه ای به CTVNews تایید کرد: «این پرواز تاریخی، تعهد ما را مبنی بر اینکه شرکت هواپیمایی«Hi-Fly» اولین شرکت هواپیمایی بدون پلاستیک در جهان در طی 12 ماه آینده است را تأیید می کند.
ماموریت شرکت ما بر پایداری استوار است و ما همکاری نزدیکی با بنیاد Mirpuri داریم تا اطمینان حاصل کنیم که فعالیت های شرکت ما با مسئولیت های گسترده تری که نسبت به این سیاره بر عهده دارد، منطبق است.»
Mirpuri همچنین رییس بنیاد Mirpuri مستقر در لیسبون است، که یک سازمان غیر انتفاعی است و بر پایداری زیست محیطی تمرکز دارد.
Mirpuri گفت: «انجام پروازهای آزمایشی به ما کمک خواهد کرد که بسیاری از مواد جایگزینی را که ما توسعه داده و معرفی کرده ایم، در یک محیط واقعی آزمایش کنیم. ما می دانیم که ممکن است در مراحل اولیه با برخی از مشکلات مواجه شویم، ولی مطمئنا در ماه های آینده به حل این مشکلات خواهیم پرداخت.»
شرکت Hi Fly قصد دارد تا پایان سال 2019 تمام ناوگان خود را عاری از هر نوع محصول پلاستیکی کند. این شرکت قبلا مواد پلاستیکی را از دفاتر خود حذف کرده بود، و برای کارمندان خود ایستگاه های آب در دفاتر مرکزی ایجاد کرده و بطری آب بین آنها توزیع می کند.
این شرکت لیزینگ اعلام کرده قصد دارد تا در ماه مارس سال 2019 مرحله بعدی این پروژه را انجام دهد. این شرکت گفته این تغییر نیاز به سرمایه گذاری دارد.
Mirpuri گفت: «انسان ها معتقدند که اقیانوس یک منبع بی پایان غذا و لذت و همچنین محلی برای تخلیه بی حد و حصر زباله است.»
وی افزود: «ما دیگر نمیتوانیم تاثیر آلودگی پلاستیک بر روی اکوسیستم ها و همچنین سلامت انسان را نادیده بگیریم. ما همچنین از بازخوردی که از مشتریان و مسافران خطوط هوایی دریافت کرده ایم می دانیم که این کار درستی است که همه خطوط هوایی باید انجام دهند.»
وزیر محیط زیست پرتغال، João Pedro Matos Fernandes گفته است که دولت استفاده از تمام پلاستیک های یکبار مصرف را تا ژانویه 2019 متوقف خواهد کرد.
شرکت هواپیمایی ایرلندی Ryanair، بزرگترین شرکت حمل اروپایی از نظر تعداد تعداد مسافرین، همچنین وعده داده است تا سال 2023 پلاستیک های غیر قابل بازیافت را از پروازهای خود حذف خواهد کرد. همچنین در زمان رزرو، به مشتریان یک کارت داوطلبانه پرداخت carbon offset ارائه خواهد داد.
هواپیمایی نیوزیلند همچنین عنوان کرده است که اقلام پلاستیکی یکبار مصرف را از پروازهای خود حذف خواهد کرد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!