Connect with us

کار در کانادا

اولین اپلیکیشن هشدار دهنده ی کووید-19 در آمریکای شمالی، در آلبرتا رونمایی شد

Published

on


اولین اپلیکیشن هشدار دهنده ی کووید-19 که می تواند، مکان مبتلایان به این بیماری را برای افراد سالم مشخص کند، در آلبرتا راه اندازی شد. این اپلیکیشن داوطلبانه اولین نمونه در آمریکای شمالی می باشد، قبل از این اپلیکیشن های مشابهی در سنگاپور، کره جنوبی و استرالیا مورد استفاده قرار گرفته اند .

با دانلود این اپلیکیشن و وارد کردن شماره تلفن خود در آن، وزارت بهداشت آلبرتا قادر است مکان افراد مبتلا به کووید-19 را شناسایی کرده و به افراد دیگر در این مورد هشدار بدهد.

این اپلیکیشن با بلوتوث کار می کند و قادر است اطلاعات افرادی که برای حداقل 15 دقیقه در فاصله ی کمتر از دو متری هم قرار گرفته اند، ثبت کند. در صورتی که فردی به کووید-19 مبتلا شود، اطلاعات اپلیکیشنش در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد، تا مشخص شود در طول 14 روز گذشته با چه کسانی تماس داشته است.

وزارت بهداشت آلبرتا اطمینان داد، اطلاعات میان گوشی افراد تبادل نمی شود و فقط نزدیکی اشخاص به یکدیگر ثبت می شود، تا در صورت برخورد اتفاقی با یک مبتلا به کووید-19 از آن مطلع شوید.

اطلاعات ذکر شده به صورت کد برای مدت 3 هفته بر روی دستگاه تلفن شما ذخیره شده و پس از آن با اطلاعات جدید جایگزین می شود.

آلبرتا تاکنون 157 هزار تست انجام داده، که بیشترین تعداد تست نسبت به جمعیتش بوده است. با توجه به جمعیت به این معنا است که در هر صد هزار نفر جمعیت، از 3569 نفر تست گرفته شده است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!