Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

انتشار ویروس کرونا در بیمارستان لاینزگیت نورث ونکوور مهار و کنترل شده است

Published

on


شیوع COVID-19 در بیمارستان Lions Gate که قبلا اعلام شده بود، کنترل شده است. نه نفر از 16 بیمار که با ویروس در بیمارستان روبرو شده بودند، درگذشتند.

شیوع این بیماری که در بخش های طبقه ششم و هفتم بیمارستان نورث ونکوور اتفاق افتاده بود، جمعه 22 می، یک ماه پس از اولین شناسایی ویروس در بیماران و کارکنان، کنترل شد.

این بدان معناست که دیگر به عنوان یک خطر بزرگ بهداشت عمومی، در ارتباط با آن بخش ها در نظر گرفته نمی شود.

اما شیوع این بیماری با هزینه هایی همراه شد.

دکتر Mark Lysyshyn  رئیس ارشد پزشکی منطقه ی Coastal Garibaldi در Vancouver Coastal Health  گفت، در مجموع 16 بیمار در حالی که به دلیل شرایط پزشکی غیر از ویروس کرونا در بیمارستان بستری بودند، به کووید-19 مبتلا شدند. از این تعداد، نه نفر جان باختند.

Lysyshyn  گفت: کسانی که فوت کردند عموماً سالمند با مشکلات پزشکی اساسی بودند، اما بعد از اینکه به ویروس مبتلا شدند علائم آنها تغییر یافت و رو به وخامت گذاشتند. ما فکر می کنیم COVID-19 نقش بیشتری در این مرگ ها داشته است.

علاوه بر بیماران، 12 نفر از پرسنل بیمارستان نیز در حین کار، به ویروس مبتلا شدند. این شیوع همچنین در هفت مورد دیگر خارج از بیمارستان، در افرادی که با بیماران یا کارمندان تماس داشتند، ردیابی شد.

Lysyshyn  گفت: هنگامی که شیوع COVID-19 در بیمارستان رخ می دهد، تشخیص ابتدایی آن می تواند بسیار دشوار باشد، زیرا بیماران در حال حاضر دارای مشکلات پزشکی متعدد هستند و اغلب داروهای متعدد دریافت می کنند. وی گفت: اگر کسی دچار آبریزش بینی شود که جزئی از تصویر بالینی فعلی آنها نباشد، توجه به این مسئله بسیار دشوار است.

Lysyshyn  گفت، که این احتمالاً اتفاقی است که در این شیوع رخ داده است. البته بسیاری از بیمارانی که در Lions Gate به ویروس مبتلا شده اند، قبلاً چندین بار در طول زمان بستری در بیمارستان، برای ویروس کرونا مورد تست قرار گرفته بودند که جواب آزمایش آنها منفی بود.

از زمان شروع شیوع بیماری، بیماران از بخش های بستری خود به بخش COVID-19  منتقل می شدند و بخش ها به طور کامل تمیز می شدند.

Vancouver Coastal Health همچنین در مجموع 230 تماس بیماران را که ممکن بود در معرض ویروس قرار گرفته باشند، ردیابی کرد. از این تعداد، 154 مورد در حال حاضر به طور قطع سلامت در نظر گرفته شده اند، در حالی که بقیه تحت نظر قرار گرفته اند، که علائم در آنها بروز پیدا می کند یا خیر.

Lysyshyn گفت: اگرچه بیمارستان Lions Gate یکی از چهار سایت تعیین شده برای COVID-19 در منطقه ی  Vancouver Coastal Health است (سایر بیمارستان ها شامل بیمارستان St. Paul ، Vancouver General Hospital و بیمارستان Richmond هستند)، اما تصور نمی شود شیوع این بیماری در بخش های طبقه های ششم و هفتم، به بخش COVID-19 در طبقه ی دوم بیمارستان مرتبط باشد.

مسئولان بهداشت همچنین در حال بررسی ژنوم ویروس که در طبقه ی ششم و هفتم ظاهر شده هستند، تا ببینند احتمالاً این موارد مرتبط بوده اند یا خیر.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!