Connect with us

بدون دسته بندی

انتخاب های زیادی برای رنگی کردن باغ یا فضای سبز جلو خانه شما در زمستان وجود دارد

Published

on


Lots of options for adding colour to a winter garden

سوال: من دلم می خواهم رنگ و روی زمستانی بیشتری به باغم تزریق کنم. آیا شما می توانید گیاهانی را پیشنهاد کنید؟ این زمستان، گیاهان calendula  ی تابستان گذشته، گل های عجیب و غریب  داده اند. آیا این عادی و معمول است؟ باغ من در ساحل واقع شده است. 

جواب: در یک زمستان معتدل، گاهی اوقات گیاهان  ساحلی calendula شکوفه می کنند. Calendula از کلمه ی لاتین calendae ، به معنی اولین روز ماه بوده و به دوره طولانی گلدهی معروف است. این گیاهان تقریبا هر ماه می توانند شکوفه بدهند. 

بسیاری از گیاهان جذابیت های قابل توجهی را به باغ زمستانی با گل ها، عطر، بری های رنگارنگ، پوست و شاخ و برگ هایشان اضافه می کنند. به احتمال زیاد شما برخی از این جذابیت ها را در باغ های محلی در زمستان دیده اید. تقریبا در هر مرکز، علاقه مندان به گیاهان را خواهید یافت که علاقمند به ارائه پیشنهادات بر اساس علایق شخصیشان هستند. 

یکی از ستارگان باغ زمستانی، یک گیاه  Himalaya sweet box (Sarcoccoca humilis) است که گلهای سفید کوچک آن از دسامبر تا به حال باغ را عطرآگین کرده است. این رایحه در روزهای آفتابی و گرم بسیار قوی است. 

Sweet English violets ، بیشتر برای عطر و بوی خوبشان،  در اواخر زمستان و اوایل بهار محبوب هستند. در بسیاری از موارد، این گیاهان حتی زودتر گل دهی می کنند. 

یک علاقه ی مشترک زمستانی در میان باغبانان خانگی این است که به دنبال نخستین شکوفه های snowdrop  و crocus  باشند که در اوایل  زمستان گل می دهند. 

Tall Mahonia media bears  گل های زرد بزرگ می دهند که مدت کوتاهی در آفتاب زمستانی درخشان هستند. در پی ریزش گل های شگفت انگیز، بری های رنگارنگ هویدا می شوند. این درختچه همیشه سبز دارای شاخه های holly-like  هستند. 

Skimmias  در طول زمستان بری های قرمز یا جوانه های قرمز دارد. این گیاهِ همیشه سبز طلایی رنگ در چشم انداز زمستانی می درخشد. نمونه هایی از آن شامل  یک choisya به نام Sundance  و golden yews هستند. 

ساقه های روشن رنگی از yellow-twig  و  red-twig dogwoods از جذابیت های باغ های زمستانی می باشند. Winter-flowering heathers  به راحتی برای هر منظره ای مناسب است. The bright coral red of coral bark maple  در چشم انداز زمستانی درخشان است. 

  


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!