Connect with us

مهاجرت به کانادا

انتخابات جدید کانادا و اثر آن بر سیستم مهاجرتی در سال های آینده

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

پیروزی لیبرال ها در انتخابات 21 اکتبر، به معنای ثبات سیستم مهاجرتی ، تا زمانی که پارلمان به آن اعتماد داشته باشد، است.
از این پس لیبرال ها برای تصویب قوانین مورد نظر خود در پارلمان، باید با مذاکره حمایت یکی از احزاب دیگر را نیز به خود جلب کند. اما با توجه به این که احزاب دیگر، نظرات مشابهی درباره ی مهاجرت نداشته اند، ممکن است با سختی هایی مواجه شوند.


برنامه ی فعلی، ورود 330 هزار مهاجر در سال 2019 و افزایش آن به 350 هزار نفر تا سال 2021 را نشان می دهد. اما آیا میزان مهاجرت تا سال 2023 به 370 هزار نفر خواهد رسید؟
با توجه به سابقه ی عملکرد لیبرال ها، انتظار می رود بعد از سال 2021 نیز، تعداد مهاجران هر سال ده هزار نفر افزایش یابند که به عدد 370 هزار نفر در سال 2023 خواهیم رسید.
لیبرال ها در چهار سال قبلی برنامه های مهاجرتی اقتصادی مختلفی، از جمله Atlantic Immigration Pilot یا به طور اختصاری AIP را آزمایش کردند، که قول دائمی شدن آن در صورت انتخاب مجدد را داده بودند.
تمرکز فعلی دولت نیز بر روی برنامه ی Municipal Nominee Program MNP است، که به شهرهای کوچک کانادا برای جذب مهاجر کمک خواهد کرد.
هنوز اطلاعات دقیقی درباره ی این برنامه منتشر نشده، اما توجهات زیادی را به خود جلب کرده است، زیرا شهرهای سراسر کانادا با کمبود جذب مهاجر روبرو هستند.
به احتمال زیاد این برنامه نیز شبیه AIP و Rural Northern Immigration Pilot خواهد بود. در این برنامه، کارفرمایانی در شهرهای مختلف کانادا توسط دولت فدرال مشخص شده اند، که می توانند مهاجران مورد نیاز در بازار کار خود را جذب کنند.
این برنامه احتمالا به شهرهای کوچک و متوسط در انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا محدود خواهد بود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!