Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

خطرات سایبری در سال 2019 در کانادا: سالی عالی برای حمله کنندگان

Published

on


هیچ کشوری از خظرات سایبری در امان نیست. اما سال 2019 شدت حملات بر روی سازمان های کانادایی بی سابقه بود.


بدون شک یکی از بدترین حمله ها، نه فقط در سال 2019، سرقت اطلاعات شخصی 15 میلیون نفر از آزمایشگاه های LifeLabs در انتاریو و بریتیش کلمبیا بود. این اطلاعات شامل نام، ایمیل، آدرس، پسورد، تاریخ تولد و در بعضی موارد حتی نتیجه آزمایش ها بود.
محاسبه سرقت های اطلاعاتی در کشور، از زمانی که سازمان ها موظف شده اند چنین مواردی را به Office of the Federal Privacy Commissioner (OPC) اطلاع دهند، راحت تر شده است.
Ed Dubrovsky مدیر اجرایی Cytelligence می گوید «متاسفانه امسال سال خوبی برای حمله کنندگان بوده است.»
OPC تخمین میزند که طی 12 ماهی که ارائه گزارش اجباری شده است، گزارش شده که اطلاعات 28 میلیون کانادایی به سرقت رفته است و این آمار LifeLabs را شامل نمیشود.
مهم ترین مورد آنهایی بودند که در حملات باجگیرانه، اطلاعات سازمان ها و موسسات قفل میشد و هکرها در ازای دریافت مبلغی اطلاعات این سازمان ها را باز میگرداند. این حملات، در کنار بسیاری حملات دیگر بود که اطلاعات شخصی افراد به سرقت میرفت.
Dubrovsky نوعی خوش بینی را در رفتار سازمان های کانادایی می بیند.
در نتیجه این که این اتفاقات هر روز اتفاق می افتند و ما می شنویم، «ما قبول می کنیم که این مورد یک ریسک است.» او می گوید که به نظرش اقدامات کافی برای جلوگیری از این حملات انجام نمی شود.
Ann Cavoukian مشاور امنیت میگوید «سال گذشته خوب نبود. در بخش عمومی و خصوصی اطمینان روز به روز کمتر می شود.»
Jessica Ireland که رئیس یک تیم امنیتی مقیم انتاریو است می گوید همچنان با سازمانهایی روبرو میشود که امنیت سایبری را جدی نمیگیرند. «شوکه می شوم هنگامی که میشنوم مدیران میگویند امنیت سایبری یک اولویت است. امنیت سایبری موضوعی مهم است و باید به حریم شخصی اطلاعات مشتریان اهمیت دهید.»
Fernando Montenegro آنالیزور امنیتی شرکت تحقیقاتی 451 امیدوار است که شرکت های ارائه کننده خدمات امنیتی «هماهنگی و اتوماسیون کارهایشان را افزایش دهند.» او معتقد است بخش اعظمی از نیازها با «اتوماسیون و مرکز زدایی حل خواهد شد.» او با اشاره به اینکه توجه به امنیت سایبری رو به افزایش است، به صورت کلی راجع به جنگ بر علیه مهاجمان اینترنتی نظری مثبت دارد.
اما او می افزاید که بسیاری از سازمان ها راجع به تامین امنیت سیستم هایشان توجه کافی نمیکنند. «تنها چیزی که آنها به آن اهمیت میدهند این است که چگونه سیستم هایشان را پس بگیرند و به آسیب پذیری سیستم هایشان اهمیتی نمیدهند.»


دولت فدرال جدید وعده های انتخاباتی دارد که باید عملی شوند که شامل ایجاد یک Digital Charter است. در میان دیگر چیزها، دادن این امکان به مشتریان است تا اطلاعات دیجیتالشان را از یک کمپانی به کمپانی دیگری منتقل کنند. دولت فدرال در طی انتخابات قول داد که قدرت کمیسیون حریم شخصی اطلاعات فدرال را افزایش دهد.
Cavoukain معتقد است که نگرانی راجع به امنیت دیجیتال در سال 2020 بیش از این افزایش خواهد یافت.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!