Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

افسردگی در نوجوانان ریشه در شبکه های اجتماعی و اینترنت دارد

Published

on


در تحقیقاتی که به تازگی توسط بیمارستان Sainte-Justine ، در مونترال به ریاست پاتریشیا کنراد، منتشر شده است، تیم تحقیق عنوان کرد، بعد از 6 سال پژوهش در میان نوجوانان، به این نتیجه رسیده است که، میان افسردگی نوجوانان و شبکه های اجتماعی و اینترنت، ارتباط مستقیم وجود دارد.


کنراد که متخصص رشته ی روان شناسی است می گوید، اثر منفی شبکه های اجتماعی بر روی سلامت روانی نوجوانان، بسیار بیشتر از بازی های ویدیویی است.
این تحقیق در بین سال های 2012 تا 2018، در میان 3800 نوجوان کبکی، از 31 مدرسه در مونترال انجام گرفت. این دانش آموزان که در مقطع 7 تا 11 مشغول تحصیل بودند، میزان کار با شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک و اینستاگرام، میزان انجام بازی ویدیویی و میزان تماشای تلویزیون را مشخص کردند. سپس کارشناسان با تجزیه و تحلیل این اطلاعات، به وجود ارتباط میان افسردگی نوجوانان، و کار با شبکه های اجتماعی و تماشای تلویزیون پی بردند.
کارشناسان معتقدند استفاده ی زیاد از شبکه های اجتماعی، باعث پایین آمدن اعتماد به نفس نوجوانان می شوند، زیرا آنها دائما خود را با نوجوانان هم سن و سال خود، که محبوب، موفق و یا ثروتمند هستند، مقایسه می کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!