Connect with us

مهاجرت به کانادا

افزایش مهاجرت به بخش آتلانتیک کانادا

Published

on


آمارها نشان می دهند، نرخ مهاجرت در شهرهای نیوفاند لند، لابرادور، پرینس ادوارد آیلند، نوااسکوشیا و نیوبرونزویک در طول 20 سال گذشته، چهار برابر شده است.


آتلانتیک کانادا در بازه ی زمانی سال های 2011 تا 2016 ، شاهد کمترین میزان رشد جمعیت بوده، که بخشی از آن به دلیل کم بودن پذیرش مهاجر در این قسمت از کشور اتفاق افتاده است.
به طور کلی افزایش جمعیت برای رشد اقتصادی و بالا بردن کیفیت زندگی، برای کشور بسیار مهم است. استان های آتلانتیک کانادا، نیوفاندلند و لابرادور، پرینس ادوارد آیلند، نوااسکوشیا و نیوبرونزویک، تلاش می کنند مهاجران بیشتری را جذب کنند.
تلاش این استان ها نتیجه داده است و افزایش مهاجرت باعث افزایش جمعیت شده است.
از کل جمعیت کانادا 6.5 درصد در آتلانتیک کانادا زندگی می کنند، و تلاش این منطقه برای بالا بردن جذب مهاجر است. در سال های اول دهه ی 2000 ، فقط یک درصد از جمعیت مهاجران به این منطقه وارد می شدند.
اما این منطقه موفق شد تا سال 2019 ، پنج درصد از مهاجران را به سوی خود جلب کند. بیست سال پیش میانگین تعداد مهاجرانی که به این منطقه وارد می شدند 3000 نفر بود، که امروزه به 14000 نفر افزایش یافته است. این تعداد مناسبی است اما هنوز هم کم است.
با این روند رو رشد، پذیرش مهاجر در این منطقه تا سال 2020 به عدد مناسبی خواهد رسید.
از سال 1999 برنامه ی پذیرش مهاجر استانی Provincial Nominee Program که به طور خلاصه PNP نامیده می شود، با هدف کمک به جذب مهاجر در شهرها و استان های کوچک آغاز شد. در منطقه ی آتلانتیک کانادا نیز در ابتدا نیوبرونزویک و سپس به ترتیب نیوفاندلند، لابرادور، پرینس ادوارد آیلند و نوا اسکوشیا نیز این برنامه را اجرا کردند.
برنامه ی آزمایشی مهاجرت آتلانتیک Atlantic Immigration Pilot که به طور خلاصهAIP نامیده می شود، در سال 2017 شروع به کار کرد. از آن زمان هر ساله 4200 نفر از طریق این برنامه اقامت دائم کسب کرده اند.
80 درصد از مهاجران تازه وارد به نیوفاندلند و لابرادور در سال 2019، از طریق AIP و PNP وارد شده اند.
90 درصد از مهاجران تازه وارد به پرینس ادوارد آیلند، از طریق PNP وارد این استان شده اند. همچنین برنامه ی مهاجرت آتلانتیک AIP نیز باعث ورود 235 مهاجر جدید، در 9 ماهه اول سال 2019 شده است.
بدین صورت است که کوچکترین استان کانادا، بیشترین نرخ رشد جمعیت را در کانادا مشاهده کرده است.
نوااسکوشیا در سال 2019، 6000 مهاجر جدید پذیرفته است. که در نه ماه ابتدای این سال 1000 نفر از طریق AIP وارد این استان شده اند.
در نیوبرونزویک نیز در نه ماهه اول سال 2019 ، 1200 نفر از طریق این برنامه پذیرفته شده اند. این استان که در حال حاضر مقصد اصلی ورودی های AIP است، در سال گذشته 4600 مهاجر جدید را پذیرفته است. پیش بینی می شود این عدد امسال به 5 هزار نفر برسد.


آمارها می گویند منطقه ی آتلانتیک باید سالانه 20 هزار مهاجر جدید را بپذیرد تا بتواند ادامه دهد.
از سوی دیگر باید تمهیداتی اندیشیده شود، تا مهاجران در این منطقه باقی بمانند. تاکنون این منطقه کمترین نرخ ماندن مهاجرین را داشته، که در حال بهبود است.
نرخ بیکاری در این منطقه بسیار پایین است. دولت، کارفرمایان، موسسات آموزش عالی و سازمان های خدمت رسانی به مهاجران تلاش می کنند تا این منطقه را به مقصد مهاجران تبدیل کنند.
ساسکاچوان، مانیتوبا، به علت اقدامات خوبش برای افزایش مهاجران، مورد تشویق نهادهای مرتبط قرار گرفته است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!