Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

افزایش تعداد کودکان کانادایی که به کووید-19 مبتلا شده اند، نگرانی‌هایی برای برنامه بازگشایی مدارس به وجود آورده است

Published

on


با افزایش تعداد کودکان و نوجوانانی که به کووید-19 مبتلا شده اند، نگرانی ها درباره ی گسترش این بیماری افزایش یافته و مردم درخواست توضیح درباره ی میزان انتقال ویروس با بازگشایی مجدد مدارس، را دارند.

البته اغلب کودکان و نوجوانان به نوع خفیف این بیماری مبتلا می شوند، که خطر بالقوه ای برای آنها ندارد، اما آنچه باعث ایجاد نگرانی شده است، خطر انتقال ویروس از آنها به گروه‌های آسیب ‌پذیر است.

تاکنون در کل کانادا، 105 مورد بستری در بیمارستان به دلیل ابتلا به کووید-19 در میان گروه سنی زیر 20 سال به ثبت رسیده است، که 21 نفر از آنها در بخش های مراقبت ویژه بستری شده اند. که این میزان یک درصد از کل موارد بستری در طول دوره ی پاندمی در کانادا را شامل می شوند. نخستین مورد مرگ در این گروه سنی نیز هفته ی گذشته در انتاریو به ثبت رسید.

ترسا تام افسر سلامت عمومی ارشد کانادا معتقد است افزایش نرخ ابتلا در جوانان ممکن است به این دلیل باشد که این افراد بیشتر از منزل خارج می شوند.

میانگین سن مبتلایان به کووید-19 در کانادا از اوایل آوریل در حال افزایش بوده و تا روز نوزدهم جون به 40 سال رسیده است. تعداد مبتلایان هر گروه سنی نیز به طور مداوم در تمام گروه‌های سنی به جز افراد زیر 20 سال کاهش پیدا کرده است.

در هفته ی گذشته 14 درصد از تمامی مبتلایان به کووید-19 ، در گروه سنی زیر 20 سال بوده اند، که نسبت به 11 درصد هفته ی قبل تر، افزایشی 3 درصدی را نشان می دهد.

مسئولان به دنبال راهی هستند که با آغاز سال تحصیلی بتوانند مبتلایان به بیماری را شناسایی کنند زیرا بسیاری از کودکان و نوجوانان سرفه یا تنگی نفسی که در بزرگسالان بروز می کند را نشان نمی دهند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!