Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

اطلاعات 15 میلیون نفر از مشترکین کانادایی LifeLabs هک شد

Published

on


شرکت LifeLabs اعلام کرد، اطلاعات 15 میلیون از مشترکینش هک شده است. این اطلاعات شامل آدرس، رمز عبور، تاریخ تولد، شماره ی کارت درمان و نتایج آزمایشات مشترکین این شرکت بوده است.


Lifelabs یکی از بزرگترین موسسات خصوصی آزمایش تشخیص سلامت در کانادا می باشد. این شرکت اعلام کرد به تازگی از هک برخی اطلاعات مشترکین خود باخبر شده است. دقیقا مشخص نیست که هک این اطلاعات به چه صورت انجام شده است، اما بیشتر اطلاعات سرقت شده مربوط به انتاریو و بریتیش کلمبیا می باشد، که بیشترین مشترکان شرکت در این استان ها هستند.
چارلز براون، رئیس و مدیرعامل شرکت LifeLabsدر بیانیه ای اعلام کرد، 10میلیون نفر در انتاریو و 5 میلیون نفر در بریتیش کلمبیا، مشترک این شرکت هستند که اطلاعات 85 هزار مشترک در اونتاریو مربوط به سال 2016 هک شده است.
براون از این اتفاق ابراز تاسف و عذرخواهی کرد، وی گفت ما مسئولیت آن را پذیرفته و تمام تلاش خود را برای جبران آن به کار می‌ بندیم.
حملات سایبری یکی از جدی ترین نگرانی‌های شهروندان و شرکت‌ها است. شرکت امنیت سایبری مک آفی اعلام کرد، در سال جاری 33 درصد از کانادایی ها، حداقل 500 دلار را به دلیل کلاهبرداری ‌های آنلاین از دست داده ‌اند و پیش‌ بینی می ‌شود این رقم در فصل خرید و تعطیلات افزایش پیدا کند.
در طول یک سال گذشته بسیاری از شرکت‌ های بزرگ از جمله دسگاردین، دیزنی پلاس، کاپیتال وان، فریدم موبایل و حتی TransUnion Canada مورد حمله ی هکرها قرار گرفته‌ اند.
شرکت O’Higgins ، که یکی از با سابقه ترین شرکت های توسعه ی فناوری امنیتی است گفت، این واقعیتی است که تمام شرکت ها با آن روبرو هستند، آنها معمولا خود را در برابر حملات سایبری بیمه می‌ کنند و در صورت بروز مشکل، بیمه برای جبران خسارت کمک می ‌کند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!