Connect with us

کار در کانادا

اطلاعات کامل درباره ی وام چهل هزار دلاری بدون بهره ی کسب و کارها

Published

on


در هفته های اخیر با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کسب و کارهای کوچک با کاهش فروش و درآمد مواجه شده اند که در برخی از آنها میزان درآمد به صفر رسیده است.

دولت تصمیم گرفته برای کمک به صدها هزار کسب و کار کوچک که شرایط لازم را دارند، وام 40 هزار دلاری بدون بهره اعطا کند.

حال سوال کسب و کارها این است که چگونه می توانند این وام را دریافت کنند.

رویال بانک کانادا با ارسال ایمیلی به مشتریانش، در مورد چگونگی پرداخت و بازپرداخت این وام توضیحات کاملی داده است، که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

میزان وام

میزان این وام حداکثر 40 هزار دلار می باشد که پرداخت آن توسط دولت کانادا تضمین شده است و در اختیار کسب و کارهای واجد شرایط قرار می گیرد، تا بتوانند هزینه های عملیاتی خود را که نمی توانند به تعویق بیاندازند، پرداخت کنند، تا بتوانند به کار خود ادامه دهند.

مدت وام

این وام از طریق Canada Emergency Business Account   و به صورت revolving line of  credit  اعطا می شود.

پس از 31 دسامبر 2020 هر میزان که از بازپرداخت وام باقی مانده باشد، به یک وام پنج ساله ی   non-revolving  تبدیل می شود، که می بایست تا تاریخ 31 دسامبر 2025 به طور کامل بازپرداخت شود.

بهره ی وام

تا تاریخ اول ژانویه 2023 هیچ بهره ای به این وام تعلق نمی گیرد، اما پس از این تاریخ، هر مقداری که از وام باقی مانده باشد، مشمول بهره ی 5 درصدی در هر سال می شود، که باید به صورت ماهانه پرداخت شود.

میزان بخشودگی

اگر شما تا تاریخ 31 دسامبر 2022، 75 درصد از میزان وامی که در تاریخ اول ژانویه 2021 بدهکار بوده اید پرداخته باشید، مابقی وام بخشیده خواهد شد.

به طور مثال اگر میزان وام شما در اول ژانویه 2021 برابر 40 هزار دلار باشد، و تا تاریخ 31 دسامبر 2022 شما مبلغ 30 هزار دلار آن را بازپرداخت کرده باشید، ده هزار دلار مابقی آن بخشیده خواهد شد.

اما اگر از وام 40 هزار دلاری اول ژانویه 2021 خود، تا تاریخ 31 دسامبر 2022 کمتر از 30 هزار دلار پرداخته باشید، تمامی باقیمانده ی وام و بهره های متعلقه را باید تا 31 دسامبر 2025 پرداخت کنید.

ثبت نام برای  وام  CEBA   فقط به صورت آنلاین خواهد بود. و با توجه به اهمیت این وام برای ادامه ی کار کسب و کارها، هر چه سریع تر برای ارائه به مشتریان آماده خواهد شد.

رویال بانک ابراز امیدواری کرده است که ثبت نام این وام از 6 آوریل امکان پذیر باشد.

متقاضیان در حال حاضر چه کاری باید انجام دهند؟

  • از سایت بانک دیدن کرده و سوالات متداول مربوط به CEBA  را مطالعه کنید.
  • اطلاعات تماس و آدرس ایمیل برای حساب آنلاین خود را به روز کنید. بانک این اطلاعات را برای مطلع کردن شما از پروسه ی ورود به CEBA لازم هستند. اگر هنوز حساب آنلاین ندارید  می توانید هم اینک از طریق زیر  rbcssrelief .com/busine    اقدام کنید.
  • برگه ی T4 Summary of Remuneration Paid خود برای سال 2019 را آماده داشته باشید، در صورتی که آن را در اختیار ندارید با Canada Revenue Agency تماس بگیرید و درخواست کنید که اطلاعات صورت وضعیت 2019 شما را صادر کنند.
  • فردی که برای ثبت کسب و کار در حساب CEBA اقدام می کند، باید از سوی شرکت مجوز رسمی داشته باشد، و توافقنامه ی مربوط را از طرف شرکت تکمیل کند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!