Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

اطلاعات دانشجویان، پرسنل و فارغ التحصیلان دانشگاه SFU هک شده است!

Published

on


به دانشجویان، کارمندان، اساتید و فارغ التحصیلان ( Simon Fraser University (SFU) در مورد نقض حریم خصوصی در اطلاعات شخصی در دانشگاه هشدار داده شد.


در بیانیه ای که امروز در وب سایت دانشگاه منتشر شد آمده است، افرادی که قبل از 20 جون 2019 به دانشگاه پیوسته اند، باید رمزهای SFU Computing ID خود را تغییر دهند.
در این بیانیه آمده است: اگرچه به نظر نمی رسد که هیچ SFU Computing به خطر افتاده باشد، تغییر رمز عبور خطر را کاهش می دهد.
اطلاعات افشا شده شامل تعداد دانش آموزان و کارمندان، اسامی، تاریخ تولدها، عضویت در ایمیل ها و ثبت نام در دوره ها می باشد. رمزهای عبور نیز افشا شده اند.
دانشگاه می گوید که این اتفاق زمانی رخ داد که سیستم مدرسه در تاریخ 27 فوریه در معرض حمله بدافزاری قرار گرفت و ضعفی در نحوه ی دستیابی به اطلاعات پیدا کرد.
SFU گفت: این ضعف کشف و اصلاح شده است.
دانشگاه در حال بررسی اقدامات فوری برای کنترل و کاهش خطر احتمالی ناشی از این اتفاق، با بررسی علت و میزان حادثه، ارزیابی خطرات مرتبط با هک اطلاعات و بررسی و تغییر اقدامات و رویه های مناسب است. این دانشگاه همچنین این واقعه را به دفتر کمیسر اطلاعات و حریم خصوصی BC گزارش داده است.
SFU گفت: دانشگاه از این واقعه بسیار متاسف است، ما با جدیت تلاش می کنیم تا اوضاع را مهار کنیم و متعهد می شویم که برای کاهش خطرات و آسیب های احتمالی به اساتید، کارمندان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و بازنشستگان خود تلاش کنیم.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!