Connect with us

کار در کانادا

ارزهای دیجیتالی جهان

Published

on


با وجود آنکه امرزوه از ارزهای دیجیتال برای امور مجرمانه ای نظیر پولشویی و تامین مالی تروریسم استفاده می شود، و نگرانی هایی در مورد استفاده از آنها وجود دارد، این ارزها مانند گردبادی بازارهای مالی جهان را طی کرده و استفاده از آن ها به طور روزافزون رو به گسترش است.


در این مقاله با تعدادی از ارزهای با ارزش دیجیتال آشنا می شوید.

بیت کوین:
قدیمی ترین و شناخته شده ‌ترین ارز دیجیتال در دنیا، که در از سال 2009 معرفی و راه اندازی شد. تاکنون بیشتر از 75 درصد از کل بیت کوین‌های موجود استخراج شده و ارزش کل بیت کوین‌های موجود در بازار، 156.52 میلیارد دلار برآورد می ‌شود.

اتریوم:
از محبوب ترین ارزهایی است که در قراردادهای هوشمند، مورد استفاده قرار می گیرد. این ارز در سال 2015 وارد بازار شده و ارزش کل اتریوم های موجود در بازار در حال حاضر 17.5 میلیارد دلار برآورد می ‌شود.

ریپل:
ریپل در ابتدا به منظور آسان تر کردن تراکنش های مالی بین شرکت ها و موسسات مالی بزرگ ایجاد شد، اما به سرعت به یک ارز دیجیتالی محبوب تبدیل گشت، ارزش کل ریپل‌ های موجود در بازار، در حال حاضر 8.8 میلیارد دلار برآورد می ‌شود.

بیت کوین کش:
نوعی ارز دیجیتالی مشابه بیت کوین که در سال 2017 به بازار وارد شد. ارزش این ارز کمتر از بیت کوین است، ارزش کل بیت کوین‌ کش های موجود در بازار، در حال حاضر 5.76 میلیارد دلار برآورد می ‌شود.

بیت کوین اس وی:
نوعی دیگر از ارزهای دیجیتال که مشابه بیت کوین بوده ولی پروتکل های امنیتی آن از بیت کوین کش بالاتر و هزینه ی استخراجش نیز بیشتر است. ارزش کل بیت کوین اس وی‌ های موجود در بازار، در حال حاضر 5.51 میلیارد دلار برآورد می‌ شود.

تتر:
نوعی ارز دیجیتال که متکی به دلار کانادا، روپیه هند و یورو می باشد. ثبات قیمتی این ارز بسیار بالا می باشد. ارزش کل تترهای موجود در بازار، در حال حاضر 4.11 میلیارد دلار برآورد می ‌شود.

لایت کوین:
این ارز در چهارچوب استانداردهای بیت کوین، در سال 2011 طراحی و به بازار عرضه شد. سرعت انتقال و استخراج این ارز از بیت کوین بیشتر است. ارزش کل لایت کوین های موجود در بازار، در حال حاضر 3.57 میلیارد دلار برآورد می ‌شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!