Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

احتمال عدم بهبودی کامل از ویروس کرونا زیاد است

Published

on


با پیشرفت اطلاعات موجود در مورد کروناویروس جدید، متخصصان بیماری های عفونی می گویند، برخی از عوارض بیماری برای مدت طولانی در بدن باقی می مانند.

دکتر اریک توپل، متخصص قلب و مدیر انستیتوی تحقیقاتی Scripps در کالیفرنیا می گوید: ویروسی که بیماری کووید-19 را ایجاد می کند، به جز سیستم تنفسی به دیگر ارگان های بدن از جمله لوزالمعده، قلب، کبد، مغز، کلیه ها نیز آسیب می زند. این ویروس می تواند لخته ی خونی و در نتیجه سکته ایجاد کند. از دیگر مشکلات ایجاد شده در اثر این بیماری می توان به مشکلات عصبی از سردرد تا سرگیجه و از دست دادن حس چشایی و بویایی و حملات صرع اشاره کرد.

مشکل اصلی این بیماری این است که روند بهبود عوارض آن بسیار آهسته و هزینه بر بوده و کیفیت زندگی فرد را به شدت کاهش می دهد. روند بهبود بیمارانی که در بخش های مراقبت های ویژه بستری بوده و برای چند هفته به دستگاه تنفس مصنوعی وصل می شوند، بسیار بسیار طولانی تر می باشد. به ازای هر یک روز بستری شدن در بیمارستان به هفت روز دوره ی نقاهت نیاز خواهد بود. سالمندان نیز ممکن است هیچ گاه به بهبودی کامل نرسند.

دکتر هلن سالیزبوری از دانشگاه آکسفورد می گوید، معمولا علائم بیماری کووید-19 بعد از بین 2 تا 3 هفته بهبود پیدا می کند، اما یک نفر از هر 10 بیمار دچار عوارض بلندمدت و جدی می شود. به طوری که مثلا اگر قبل از بیماری 3 بار در هفته 5 کیلومتر می دویدید، ممکن است با یک بار بالا رفتن از پلکان دچار تنگی نفس بشوید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!