Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

آینده ی گشت و گذارها: از روی مرزها بگذرید و «مونا لیزا» را با واقعیت مجازی یا VR ببینید

Published

on


مونا لیزای لئوناردو داوینچی، ممکن است پرطرفدار ترین نقاشی دنیا باشد، اما یکی از سخت ترین موارد برای دیدن نیز هست . به عنوان یکی از برجسته ترین آثار موزه ی لوور، مونا لیزا جمعیت زیادی را در طول سال به سمت خود جذب می کند. همانطور که می دانید این نقاشی بسیار کوچک بوده و دیدن آن در یک اتاق بزرگ و پشت سر افراد مختلف بسیار سخت است. تماشای دقیق و از نزدیک لبخند ژوکوند، که یک شاهکار نامیده می شود، برای سال های طولانی آرزوی افراد مختلف بوده است. اما اکنون تکنولوژی پیشرفته، راه حل منحصر به فردی برای این معضل گردشگری ارائه می دهد.

اکتبر امسال موزه لوور، مونا لیزا را به شیوه ی جدیدی به نمایش می گذارد، Mona Lisa: Beyond the Glass در واقع تجربه ی یک واقعیت مجازی است، که دیدن نقاشی را نزدیک و به طور شخصی ممکن می سازد.
با توجه به بیانیه ی مطبوعاتی لوور، تجربه ی VR به بینندگان، فرصتی برای ارتباط با نقاشی ارائه می دهد، تا جزئیاتی را که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند، مشاهده و قطعه را دقیق تر بررسی کنند. این شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی، به عنوان بخشی از یک نمایشگاه، برای بزرگداشت 500امین سالگرد مرگ داوینچی طراحی شده است.
در این نمایشگاه VR، 14 تا 17 عدد از نقاشی های دیگر داوینچی از جمله The Virgin on Rocks و La Belle Ferronnière نیز به نمایش در خواهند آمد.
البته لوور اولین موزه ای نیست که از این تکنولوژی استفاده می کند. قبلا موزه ی ملی فنلاند در هلسینکی یک نمایشگاه VR در سال 2018 برگزار کرد، که به بینندگان امکان می داد تا با نقاشی R.W. Ekman ، با عنوان The Opening of the Diet 1863 by Alexander II، ارتباط نزدیکی برقرار کنند.
نمایشگاه Mona Lisa: Beyond the Glass، رسما در روز 24 اکتبر افتتاح می شود. این کار با همکاری شرکت HTC Vive که یک شرکت VR است، انجام خواهد گرفت.
برای کسانی که نمی توانند به پاریس سفر کنند، Mona Lisa: Beyond the Glass، از طریق سرویس اشتراک دیجیتال HTC نیز قابل دسترسی خواهد بود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!