Connect with us

املاک در کانادا

آمار فروش املاک در بریتیش کلمبیا

Published

on


میزان فروش خانه در بریتیش کلمبیا، به دلیل رکود عمیق ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 ، به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

گزارش جدید BC Real Estate Association (BCREA) پیش بینی می کند که فروش آپارتمان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود 30 تا 40٪ در آوریل 2020 کاهش یابد. حجم فروش در طول تابستان نیز کاهش خواهد داشت، زیرا خانوارها و صنعت املاک و مستغلات در حال انجام حفظ فاصله گذاری اجتماعی و خود قرنطینگی هستند.

تخمین زده می شود که، اقتصاد کانادا در سه ماهه ی اول سال 2020 حدود 4٪ کاهش داشته و پیش بینی می شود در سه ماهه دوم شاهد کاهش فوق العاده ی 21 درصدی باشیم.

در BC، انتظار می رود رشد تولید ناخالص داخلی استان که از ماه فوریه و با شروع رکود ناشی از بیماری همه گیر شروع به منفی شدن کرده بود، با تعطیلی و اخراج انبوه در مشاغل، و ادامه ی انقباض اقتصادی تا آوریل دو رقمی شود.

در حالی که آنها انتظار دارند که این یک رکود عمیق باشد، اما مدت زمان آن می تواند کوتاه تر از رکودهای قبلی باشد.

بر اساس تجزیه و تحلیل BCREA از داده های تاریخی سه رکود اخیر در طول 40 سال گذشته، در چگونگی تحمل و بهبود بازار مسکن محلی از رکود اقتصادی، شباهت های قابل توجهی وجود دارد.

متوسط ​​رکودهای اقتصادی کانادا بین 8 تا 25 ماه به طول انجامیده است و با انقباض حدود 4 درصدی در تولید ناخالص داخلی واقعی و جهش در نرخ بیکاری 4.5 درصدی مشخص می شود.

در سال پس از شروع رکود اقتصادی، فروش خانه شاهد ریکاوری عمده بوده است، که عمدتا به دلیل نرخ بهره ی پایین، از 24٪ به 46٪ افزایش یافته است.

انتظار می رود بعد از رکود COVID-19 ، هنگامی که اقتصاد شروع به بازگشت تدریجی از بسته شدن و محدودیت های مربوط به ایمنی و بهداشت می کند، نیز چنین اتفاقی رخ دهد.

گزارش می گوید: ركود COVID-19 از نظر ساختاری بی سابقه است. هرچه مدت این دوره ی غیرمعمول کوتاه تر باشد، احتمال اینکه تقاضا به جایی نزدیک شود که تا قبل از COVID-19 بوده، بیشتر است. و هرچه مدت زمان رکود اقتصادی به دلیل محدودیت ها طولانی تر باشد، احتمال بازگشت مشاغل کمتر بوده و در نتیجه بهبودی پس از کروناویروس بسیار کندتر خواهد بود.

در حال حاضر، انتظار می رود میزان فروش خانه و قیمت ها از اوایل سال 2021 شروع به بهبود کند، به طوری که حجم فروش خانه به 85000 واحد در سال برسد.

گزارش ادامه می دهد، قیمت ها تا حد زیادی با واکنش عرضه تعیین می شود. اگر موجودی لیست های فروش به میزان قابل توجهی زیاد شود، قیمت ها تحت تأثیر شدیدی قرار می گیرند.

مدل COVID-19 ما فرض می کند که لیست ها مانند رکودهای گذشته جمع می شوند. با این حال، با توجه به ماهیت غیرمعمول COVID-19 ، لیست ها به دلیل حفظ فاصله ی اجتماعی برای اولین ماه کاهش می یابد و سپس شروع به افزایش می کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!