Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

آزمون رانندگی بدون حضور افسر در اتومبیل برگزار می شود

Published

on

کاهش سرعت در استان BC کانادا

امتحان رانندگی برای اخذ گواهینامه یکی از پر استرس ترین تجربیات هر فرد می باشد، دشواری این آزمون با حضور شخصی دیگر به عنوان افسر ممتحن بسیار بیشتر خواهد شد. به تازگی یکی از استان های کانادا اعلام کرده است، قصد دارد طرح آزمون رانندگی بدون حضور افسر را اجرا کند.

جزیره ی پرینس ادوارد اعلام کرده است، در این طرح به جای حضور افسر از یک دوربین با قابلیت چرخش 360 درجه بر روی داشبورد، بلوتوث و ابزار ارتباط رادیویی استفاده می شود و افسر ممتحن به جای حضور در کنار فرد، با اتومبیل دیگری پشت سر او رانندگی خواهد کرد. ارتباط افسر و شخص از طریق بلوتوث و رادیو ممکن می باشد، همچنین با استفاده از دوربین افسر می تواند داخل ماشین شخص را نیز زیر نظر بگیرد.

البته شخصی که می خواهد گواهینامه بگیرد نیز می تواند در اتومبیل تنها نباشد و یکی از اعضای خانواده ی خود را که در طول 14 روز گذشته در یک خانه زندگی کرده اند، در کنار خود داشته باشد.

از تاریخ 17 مارس و پس از شیوع کووید-19 برگزاری امتحان رانندگی به حالت تعلیق درآمده بود. اما در هفته های اخیر 40 آزمون رانندگی بدون تماس در جزیره پرینس ادوارد انجام شده است.

مهم ترین مزیت این شیوه ی امتحان، حفظ فاصله ی فیزیکی میان فرد امتحان دهنده و افسر است. علاوه بر آن شخص می تواند از اتومبیل خود استفاده کند، که می تواند سبب آرامش بیشتر او در رانندگی شود. همچنین به دلیل این که تمام مراحل امتحان ضبط می شود، افسر قادر خواهد بود تذکرات بیشتری را به راننده بدهد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!